• MINDEN NÁLUNK VÉGZETT MUNKA UTÁN KÉRÉSRE KIFERTŐTLENÍTJÜK AZ AUTÓT!

SZÉLVÉDŐ JAVÍTÁS


Szélvédőn kőfelverődések, repedések gyors és szakszerű javítása; telephelyünkön ! Sokunknak összeszorul a gyomra, ha menet közben az autónk szélvédőjén hirtelen csattanást hallunk. Jobb esetben megússzuk egy apró felszíni sérüléssel, de sajnos az esetek többségében kőfelverődés áldozataivá válunk. Nem ritka hogy az üveg azonnal megreped az ütést követően. Viszont ha szerencsénk volt és a repedés még nem szelte teljesen ketté a szélvédőnket, akkor még mindig van rá esély, hogy megmentsük azt! Sérülést tekintve különbséget teszünk kagylós, csillag illetve ezek kombinációja között.


Mind három esetben és természetesen a repedéseknél is a legfontosabb a minél előbbi javítás! Nem csak a tovább repedés kockázata miatt, hanem a sérülés tisztaságának megóvása végett is. Így érdemes a sérülést leragasztani egy cellux vagy szigetelő szalag darabbal, míg a javításra sor nem kerül, megóvva azt a külső behatásoktól (víz, por, ablakmosó folyadék).  Ezért van, az hogy a javítások végeredménye függ a felverődés típusától, és idejétől mert nem mindegy, hogy egy 1 napos sérülést, vagy egy 1 évest  sérülést kell megjavítani. A szélvédő maga, három rétegből áll. A két üvegréteg (belső színtelen, külső színezett) és közte 1 réteg ragasztó, avagy a biztonsági védőfólia van. Ha felcsapódik a kavics a szélvédőre egy nagy csattanást követően, az üveg és a fólia között egy levegőbuborék keletkezik. Ennek vannak fajtái: Bikaszem, Csillag alakú, kombinált, stb. Ha már megtörtént a baj és ön eljött hozzánk kezdődhet is a javítás.


Maga a javítás a sérülés bemeneti nyílásának kitakarításával kezdődik. Egy gyémánttűvel, vagy speciális fúróval, aminek a fúrószára lehet gyémánt, vagy cobalt-crom. Ha nem lett időben leragasztva a sérülés, akkor szükség van még némi tisztító folyadékra is és egy melegítő eszközre, amivel eltávolítjuk a felesleges vizet, szennyeződést amennyire lehetséges. Ezután felhelyezem a konzolt a szélvédőre, a bemeneti nyílásra illesztem az injektort, aminek a tömítése szilikonból van. Majd a sérülés bemeneti nyílásán keresztül, az injektoron át belepréseljük a metaakrillát észter ragasztót köznyelven gyantát. Ezt követően a készüléket letakarom egy uv szűrő fóliával. Ha a ragasztó már teljesen kitöltötte a sérülést, akkor leveszem az UV szűrő fóliát, ami a napfénytől volt hivatott védeni, és hagyom megszáradni. Ha nincs elegendő természetes UV fény, akkor egy UV lámpa segítségével gyorsítjuk a folyamatot. Végül kap egy felületi kezelést, amivel lezárjuk a sérülést és síkba hozzuk az üveggel, hogy az ablaktörlő lapát a későbbiek folyamán ne akadjon meg és húzzon csíkot miatta. Végezetül kap egy finom polírt ha szükséges. Javítás után műbizonylat készül, amit a vizsgaállomásokon elfogadnak.